ÜRÜN DETAYLARI

  • Özellik 1
  • Özellik 2
  • Özellik 3
  • Özellik 4
  • Özellik 5

ÜRÜN AÇIKLAMASI

Kızıl sedir:

Yarılmış kızıl sedir kiremitlerin  arkası testere ile kesilmiştir.

Dayanıklılık

Çatı eğimimi ne kadar dik ise ve iklimler yüksek rakımlarda ne kadar sert ise, çatı kaplaması o kadar dayanıklıdır. Çatı eğimi düz ise (en az 18 dereceye kadar), arka havalandırması yetersiz olduysa, çivileme çok sıkı ise ve yağmurun rutubeti ne kadar yavaş kuruyorsa, çatının dayanıklılık süresi o kadar kısalır.

Altyapı 

Ahşap kiremitlerin bağlanması yatay ağaç latalarından karkasların ya da yalıbaskısı ahşap kaplamaların üzerinde yapılır. Ölçüler karşı lataların veya çatı latalarının arasındaki mesafeye göre değişir.Bu konuda sizlere yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Bağlantı 

Ahşap asit içerikli madde olduğu için gizli çivilemesi için paslanmaz krom-nikel VaA (Niro) kiremit çivilerine ihtiyaç vardır. Ayarlanabilir basınçlı hava cihazları ile yerleştirilen yivli şaftı olan çiviler güçle bir bağlantı sunar. Basınçlı hava cihazının ince ayarı ahşabın biçimi bozulmuş bir şekilde montae edilmesini önler ve değişen hava koşullarında kiremitlerin ufak devinim serbestliği olmasını  sağlar.

Yaşlanma 

Kızıl sedir ahşabın ilk başta çok değişik olan orijinal rengi bir yıl içinde solarak açık gri bir renge ve daha sonra hava kirliliğine ve yağışsız havalara bağlı olarak doğal ve artık değişmeyen gri renk tonunu alır. Yağmur yağdığında kiremitlerin grisi koyu bir gri tonuna bürünür.